Kloubní výživa pro štěňata – 8 doporučených produktů pro péči o pohybový aparát štěňat velkých a obřích plemen

14183932_1771103833104472_6483844988585483636_n

Štěňatům velkých a obřích plemen se doporučuje dodávat kloubní výživu, stejně tak jako je velice důležité krmit štěňata těchto plemen speciálním krmivem pro ně určené.

Podávání kloubní výživy je důležité pro správný vývoj kloubních chrupavek a to zejména u štěňat velkých plemen, kdy se klouby musí vrovnávat s větší zátěží. Během růstu štěněte se můžeme setkat s řadou problémů (zánět dlouhých kostí, dysplazie kyčelních kloubů, genum valgum projevující se X postojem atd.), abychom těmto problémům alespoň částečně předešli, doporučuje se podávat kloubní výživu po celé období vývoje štěněte.

Kloubní výživa pro štěňata:

1. Hyalutidin DC Aktiv

Je určen všem štěňatům od tří měsíců stáří v období maximálního růstu jako podpora pro správný vývin pohybového aparátu. Výhodou této kloubní výživy je její tekutá forma, kterou snadno přidáte do krmiva. Díky své lahodné chuti je psy snadno přijímána. Další předností je její rychlá absorpce k depozitním místům v organizmu. Účinnou látkou je zde kyselina hyaluronová a chondroitin sulfát (vysoká koncentrace).

2. Aptus Apto-flex Vet sirup

Aptus Aptoflex je taktéž tekutá kloubní výživa obsahující kombinaci tradičních chondroprotektivních látek, doplněná o vysoce účinnou kyselinu hyaluronovou, která je v chrupavce hlavní složkou kloubní tekutiny, té dodává měkkost, pružnost a mazlavost. Struktura její molekuly má schopnost i při nízké koncentraci vázat mnoho molekul vody za tvorby viskózního gelu, který obaluje třecí povrchy kloubních chrupavek a ty jsou pak méně opotřebovávány.

 

3. Alavis kloubní výživa pro štěňata

U štěněte se doporučuje kombinace dvou přípravků, a to Alavis MSM + glukosaminsulfát a dále Alavis kloubní výživa.
Alavis™ MSM + glukosaminsulfát obsahuje chondroprotektivní látku glukosamin sulfát na podporu vývoje kloubních chrupavek a tkání a dále obsahuje látku MSM na zpevnění vazů a šlach, čímž se zvyšuje stabilita kloubů a snižuje riziko dysplazie.
Přípravek Alavis™ MSM + glukosaminsulfát podávejte v udržovací dávce po dobu 2 měsíců.
Následně podávejte 3 měsíce Alavis™ kloubní výživu, která obsahuje chondroprotektivní látky glukosamin sulfát a chondroitin sulfát pro správný vývoj kloubních chrupavek a tkání. Přípravek podávejte také v dávce udržovací, kterou samozřejmě postupně navyšujte dle aktuální hmotnosti štěněte. Tyto dva přípravky ve formě tablet je vhodné takto střídat po celé období vývoje a růstu štěněte.

4. Canina Canhydrox GAG


Kombinovaný přípravek k zajištění správného vývoje a odstranění růstových potíží velkých kloubů končetin u mladých rostoucích psů velkých a obřích plemen.Pro štěňata a mladé psy při:
špatném postoji končetin (do O nebo do X)
– prošlapech
– volných kloubech
– oslabení pojivových tkání

 

5.  Canosan koncentrát

Canosan je špičkový kloubní preparát, který díky zcela odlišnému složení funguje na jiném principu než předešlá chondroprotektiva.

Canosan neobsahuje glukosamin a chondroitin sulfát, jeho účinnost je založena na obsahu výtažků z novozélandských měkkýšů. K dispozici je ve formě sypkého granulátu.

 

6. Giom Chondro L-karnitin SPORT

Prevence kloubních potíží v období růstu a při dysplazii kloubů. Giom Chondro L-kartnitin s obsahem glukosaminu a chondroitinu pro pevnost a pružnost chrupavek,kostí,vazů a šlach.  L-karnitin spolu s hořčíkem mají velmi dobrý vliv na svalovou funkci.

 

 

7. Yoggies Extrakt z mušlí pro zdravé psí klouby s probiotiky 

Je zcela unikátní na trhu, jak svou přírodní podprou kloubů, tak obsahem probiotik pro podporu imunity a zdraví psa. Yoggies Extrakt z mušlí pro zdravé psí klouby celkově posiluje kloubní aparát, chrupavky, pojivovou tkáň, vazivo a šlachy, podporuje stavbu chrupavek a tvorbu synovie (kloubního mazu), zvyšuje pružnost pojivové tkáně, posiluje odolnost při tréninku. Může mít i příznivý vliv na kloubní aparát i imunitní systém březí feny a vývoj plodů štěňat. Tento doplněk potravy je vyroben z přírodních surovin bez konzervantů a dochucovadel. Základní složkou je 20% extrakt mušle Perna Canaliculus a GAG (glykosaminoglykany vč. chondroitinsulfátu a kys. hyaluronové). Ten přírodním způsobem podporuje výstavbu a regeneraci kloubů,  chrupavek i tvorbu synovie (kloubního mazu). Přípravek obsahuje i aktivní probiotické kultury pro posílení zdraví a imunity psa.

8. LupoSan GelenkKraft

Luposan GelenkKraft ve formě Pellets posiluje klouby a vyznačuje se jedinečným komplexem živin s 30% extraktem masa mušlí druhu Perna Canaliculus, vysoký podíl GAG (glykosaminoglykanů), OPC (z vinných jadérek) a vitamín C (z barbadoské třešně), kyselinu gama linolovou a omega-3 mastné kyseliny i výtažek z pupalky a divokého lososa, což je ideální doplněk potravy při zánětlivých problémech s klouby. Chrání a posiluje klouby, chrupavky, pojivovou tkáň, vazivo a šlachy, podporuje výstavbu chrupavek a tvorbu synovie (kloubního mazu), zvyšuje pružnost pojivové tkáně, posiluje odolnost a motivaci zejména při tréninku a podporuje také fenu i její plod v období březosti a růstu.

 

NEZAPOMEŇTE!! Prevence je lepší než léčba!!

Většina velkých a obřích plemen má sklon k velmi rychlému růstu. S tím jsou spojena různá zdravotní rizika. Nadměrná hmotnost štěněte, získaná nevhodnou výživou, vede v období kolem 5. – 6. měsíce věku k nadměrné zátěži pohybového aparátu – především kostí, vazů a šlach. Důsledkem tohoto stavu jsou prošláplé packy (tzv. medvědí tlapy), kulhání, vývoj dysplazie kyčelního kloubu a postojové abnormality.

/www.ruskypes.cz/